Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zdjęcia do legitymacji Wrocław

zdjęcia do legitymacji Wrocław

Koniecznie sprawdź termin ważności swojej legitymacji.

Każda uczelnia, szkoła, zakład pracy indywidualnie ustala wymagania odnośnie wymiarów i rodzaju kadrowania zdjęć do dokumentów wewnętrznych. Nowy kolejny semestr często wymaga uaktualnienia legitymacji lub wyrobienia nowej.

Rozpoczynasz nową szkołę ?

Wykonujemy na poczekaniu zdjęcia papierowe oraz elektroniczne. Przykładowe wymagania na Politechnikę zdjęcie do legitymacji Wrocław:

Informacja dotycząca zdjęć kandydatów na Politechnikę Śląską

 

Jednym z dokumentów wymaganych od zakwalifikowanych do przyjęcia kandydatów jest zdjęcie kandydata. Zdjęcia należy dostarczyć w postaci standardowej (45x35 mm, odbitki na papierze foto - 2 szt.) oraz elektronicznej (plik JPEG).

Rozporządzenie MENiS nr 1233 (Dz. U. Nr. 149 z dnia 9.08.2005) określa (par. 1 pkt. 1d), iż zdjęcie powinno być aktualne i zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych. Dotyczy to zarówno odbitek standardowych jak i zdjęć w formie elektronicznej. Dodatkowo zdjęcie w formie elektronicznej na potrzeby Elektronicznej Legitymacji Studenckiej musi być kolorowe!

Jedyną dopuszczalną formą dostarczenia zdjęcia w postaci elektronicznej jest wgranie go (upload) do Systemu Obsługi Rekrutacji. Zdjęcia na nośnikach elektronicznych nie będą przyjmowane. Wszyscy kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia będą w kolejnych etapach rekrutacji (etap 8.) mieli możliwość wypełnienia kwestionariusza osobowego i wgrania (upload) własnego zdjęcia w formie elektronicznej.

Akceptowane formaty plików zdjęć: JPEG (jpg), TIFF (tif), BITMAP (bmp), PNG (png), GIF (gif). Zalecany format to JPEG. Docelowy i jednocześnie minimalny rozmiar zdjęcia to 236 x 295 pikseli. Zdjęcia o rozmiarze większym niż 236 x 295 pikseli zostaną automatycznie przeskalowane i przycięte do formatu 4:5 (symetrycznie z każdej ze stron, których przycięcie będzie wymagane). Automatyczne przycinanie nie zawsze daje pożądane efekty. Zalecamy ręczne wykadrowanie zdjęcia. Instrukcję kadrowania znajdziesz tutaj. Jeśli korzystasz z przeglądarki Firefox 3.x to możesz skorzystać z aplikacji do kadrowania zdjęć udostępnionej przez Wydział Budownictwa Pol. Śl.

Zdjęcie musi spełniać kryteria zdjęcia do dowodu osobistego i Elektronicznej Legitymacji Studenckiej (zdjęcie kolorowe, na jasnym tle, lewy półprofil, widoczne lewe ucho) oraz być odpowiednio wykadrowane (twarz na środku, w odpowiednich proporcjach do reszty fotografii). Na Elektronicznej Legitymacji Studenckiej zdjęcia są reprodukowane w rozmiarze 2 x 2.5 cm. W związku z tym zalecamy by na wstawianym do Systemu zdjęciu większą część powierzchni zajmowała twarz (głowa). Proszę również zwrócić uwagę by zdjęcie było odpowiednio doświetlone. Reprodukcja na legitymacji jest z reguły bardziej kontrastowa, więc zdjęcia niedoświetlone (za ciemne) lub prześwietlone (za jasne) mogą być nieczytelne.

Zdjęcie wstawione do systemu musi być kolorowe, ale sam wydruk kwestionariusza osobowego może być czarno-biały.

Wzory poprawnie przygotowanych i wykadrowanych zdjęć

 
Wzory poprawnie skadrowanych zdjęć legitymacyjnych
Ceny:
35 zł za 4 szt zdjęć w formacie 3,5x4,5 cm.
40 zł za komplet zdjęć w innym formacie (2x2.5, 3x4, 4.5x6.5, 6x9, 5x5 cm itp.).
40 zł za zdjęcie na nośniku elektronicznym w określonej rozdzielczości (375x300px, 400x500px, 492x633px, 500x625px itp.)
5 zł dopłaty za każde dodatkowe 2 szt.
5 zł  dopłaty za zapis pliku na nośniku elektronicznym lub wysyłkę na adres e-mail.
20 zł za doróbkę 4 szt. zdjęć identyfikacyjnych z pliku.
Free business joomla templates