Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zdjęcia do dokumentów

Zdjęcia do dokumentów czyli zdjęcia identyfikacyjne do dowodów osobistych, praw jazdy, urbankarty, legitymacji szkolnych, studenckich elektroniczne, biometryczne do nowych paszportów, do wiz, książeczek i akt wojskowych itp...

Zdjęcia wykonujemy na poczekaniu, czas oczekiwania ok. 5 min. Profesjonalny retusz na życzenie klienta. Istnieje możliwość wykonania zdjęć identyfikacyjnych w domu u klientów w podeszłym wieku oraz obłożnie chorych. Dopłata za dojazd ok.30 zł.

Zniżki dla stałych klientów. 

Ceny zdjęć do dokumentów

Ceny zdjęć do dokumentów:

Paszport, dowód, prawo jazdy, karta pobytu  3,5/4,5 cm 4szt. papierowe45 zł
Legitymacja elektroniczna(300x375px, 400x500px, 500x625px) + 4szt. papierowe50 zł
Wiza amerykańska(600x600px) + 2szt papierowe 5/5 cm55 zł
Zdjęcia sylwetki, portretowe, do CV, dyplomowewybrane ujęcie w formie elektronicznej60 zł
Dyplom wojskowy (akta)6/9 cm 2 szt. lub 3/4cm 4 szt. lub 3,5/4,5cm 4szt.65 zł
Zdjęcia dodatkowe lub doróbka zdjęć z plikucena za każde 2 szt.10 zł
Retusz twarzy (Photoshop)dopłata10 zł
 

Jak przygotować się do zdjęć ?

Jak przygotować się do zdjęć identyfikacyjnych, biometrycznych ( paszport, dowód, prawo jazdy ).

Ułożenie fryzury. Sprawdźmy w lustrze przed zrobieniem zdjęcia, czy żaden loczek , kosmyk nie zaburza całej fryzury oraz nie zasłania owalu twarzy . Oczy , brwi i cały zarys twarzy musi być widoczny.

Okulary. Tutaj istotną sprawą jest, aby oczy i brwi nie były zasłoniete oprawkami okularów . Jesli kształt oprawek pozwala na wykonanie zdjęcia by oprawka znajdowała się pomiędzy brwią a okiem , możemy wtedy wykonać . Natomiast najbezpieczniej jest zrobić zdjęcie bez okularów . Jednakże , gdy posiadamy orzeczenie o niepełnosprawności od lekarza , zdjęcie może być wykonane z okularami .

Ubranie. Najtrafniejszym ubiorem ze względu na białe tło, jest ciemniejszy , kontrastowy np. szary kolor odzieży . Na zdjęciu widoczna jest głowa , szyja i niewielka część ramion . Zalecamy by nie zakładać bluzy z kapturem , gdyż wystający kaptór zza pleców może zosatć uznany za niejednolite tło. Jeśli nosimy apaszkę lub golf , sprawdźmy czy to będzie korzystnie wyglądać , czy optycznie nie poszeży lub nie skróci nam szyi .

Makijaż. Jeśli lubimy podkreślać swoją urodę makijażem , jak najbardziej możemy to zrobić . Nawet mocny makijaż nie jest zabroniony czy niewskazany .

Bizuteria. Jeśli biżuteria nie zasłania owalu twarzy i nie zaburza jednolitego tła zdjęcia , możemy ją założyć .

Nakrycie głowy. Jeśli nosisz nakrycie głowy , bo tego wymaga Twoja religia , możesz je założyć do zdjęcia , jeśli w dalszym ciągu Twoja twarz jest widoczna . Owal twarzy i linia uszu ma być widoczna . Wtakim wypadku do wniosku dołącz zaświadczenie o przynalezności do grupy wyznaniowej ( dotyczy wspólnot zarejestrowanych w Polsce ).

Twarz. Twarz na zdjęciu musi być skierowana frontem , na wprost aparatu . Wzrok ma być skierowany prosto w obiektyw. Wyraz twarzy ma być naturalny , neutralny . Pogodny wyraz twarzy i przyjazny wzrok sprawi , że będziemy wyglądać pozytywniej na zdjęciu ;) Usta muszą być całkowicie zamknięte .

Zarost. Jeśli zarost , broda lub wąsy nie utrudniają rozpoznania Cię możesz je zostawić . Jeśli jednak masz co do tego wątpliwości - zgól, by uniknąć ewentualnych problemów.

Zdjęcia do dokumentów Wrocław

Zdjęcia do dyplomu, dowodu, paszportu, legitymacji, prawa jazdy, wizy, do karty pobytu.

 zdjęcia do dokumentów wrocław

Wymagania urzędów, szkół i uczelni co do zdjęć mogą się różnić w zależności od uczelni, miasta. Możemy wykonać każde ale najczęściej wykonywane w naszym zakładzie zdjęcia do dokumentów to;

 • zdjęcia do dyplomu Wrocław - rozmiar zdjęć dyplomowych 4,5 x 6,5 cm. Najczęściej kolorowe, choć na niektórych uczelniach wymagane jest zdjęcie do dyplomu czarno-białe. Standardowo w komplecie są 4 fotografie, niekiedy jednak wymagane jest 5 szt.
 • zdjęcia do dowodu Wrocław - biometryczne w rozmiarze 3,5 x 4,5 cm
 • Zdjęcia do paszportu Wrocław - biometryczne w rozmiarze 3,5 x 4,5 cm
 • Zdjęcia do prawa jazdy Wrocław - biometryczne w rozmiarze 3,5 x 4,5 cm
 • zdjęcia do karty pobytu Wrocław - biometryczne w rozmiarze 3,5 x 4,5 cm
 • zdjęcia do wizy USA Wrocław - 5.1 x 5.1 cm

Możliwy jest też retusz oraz zgranie fotografii na nośnik elektroniczny (pendrive,  e-mail).

Czas wykonania zdjęć 5 min.

Sprawdź jak przygotować się do zdjęć.Ceny zdjęć do dokumentów.
 
 

Studio

zdjęcia sylwetki WrocławKatalogowe zdjęcia ofertowe produktów, zdjęcia sylwetki oraz identyfikacyjne zdjęcia twarzy do dokumentów wykonujemy w studio zlokalizowanym przy naszej pracowni we wrocławskim rynku. Większe sesje fotograficzne organizujemy w atelier przy ulicy Długiej lub Odrzańskiej.

Zapraszamy codziennie od 9 do 18 oraz w soboty do 17 do Feniksa na półpiętro  międy 2 a 3 piętrem zaraz przy windach - wejście z klatki schodowej.

Rekrutacja do szkół i na studia - fotografie

W czerwcu zwykliśmy wydłużać godziny otwarcia pracowni, aktualne godziny sprawdzisz tutaj.

Format zdjęć dla rekrutów na studia wyższe.

 • Zdjęcia składane na uczelnię w formie papierowej  powinny mieć wymiary 45 x 35 mm.
 • Zdjęcia powinny być dobrej jakości (wyraźne, o prawidłowej jasności, kontraście i kolorystyce).
 • Tło powinno być gładkie i niejaskrawe (w przypadku ASP nie białe) a kontur głowy powinien być wyraźnie widoczny. Niedopuszczalne jest, by w tle widać było cień fotografowanej osoby bądź inne rozpraszające uwagę szczegóły.
 • Kolory powinny być naturalne, niedopuszczalne są zdjęcia niekolorowe (czarno-białe, sepia).
 • Do Elektronicznej Legitymacji Studenckiej w zależności od uczelni wymagane jest zdjęcie w formacie JPG o wymiarach 400 x 500  lub 300 x 375 lub 236 x 295 pikseli, co pozwala na wydrukowanie zdjęcia w rozmiarze 2 cm * 2,5 cm z odpowiednią jakością. 
 • Do kadrowania zdjęcia niezbędne jest zainstalowanie aplikacji Java (SUN) http://www.java.com/pl/download/manual.jsp
 • Zdjęcie dostarczone elektronicznie powinno być identyczne ze zdjęciem 'na papierze', dostarczanym na uczelnie razem z pozostałymi dokumentami.
 
UWAGA: Obecnie zmieniły się kryteria zdjęć do dowodów osobistych. W ślad za tym niektóre uczelnie wymagają zdjęć jak do nowych dowodów inne bez zmian jak do starych. Proszę dowiadywać się w dziekanacie.

Gdy zdjęcie do Elektronicznej Legitymacji Studenckiej powinno spełniać te same wymagania, co zdjęcie do starego dowodu osobistego.
Oto one:

 1. Zdjęcie osoby bez nakrycia głowy, okularów z ciemnymi szkłami, głowa w pozycji lewego półprofilu, z widocznym lewym uchem, z zachowaniem równomiernego oświetlenia twarzy.
 2. Osoba z wrodzonymi lub nabytymi wadami narządu wzroku może załączyć fotografie przedstawiające osobę w okularach z ciemnymi szkłami, a osoba nosząca nakrycie głowy zgodnie z zasadami swojego wyznania - fotografię przedstawiającą osobę z nakryciem głowy.
 3. Dokumentem poświadczającym uprawnienie do załączonej fotografii przedstawiającej osobę w okularach z ciemnymi szkłami jest orzeczenie o stopniu niepełnosprawności osoby z powodu wrodzonej lub nabytej wady narządu wzroku, wydane zgodnie z przepisami o orzekaniu o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności.
 4. Dokumentem poświadczającym uprawnienie do załączonej fotografii przedstawiającej osobę w nakryciu głowy jest zaświadczenie o przynależności wyznaniowej.
Osoby, o których mowa w pkt. 2, 3, i 4 nie muszą dołączać zaświadczeń, jeśli okażą nowy dowód osobisty z takim samym zdjęciem, które chcą umieścić w legitymacji.
 

Zdjęcia do świadectwa maturalnego

Pomimo, że wiele szkół nie przykłada wagi co do wymogów zdjęć na świadectwa maturalne, warto się zatroszczyć o właściwe z powodów estetycznych. Można wprawdzie przykleić zwykłe legitymacyjne, dowodowe albo nawet paszportowe zdjęcie, jednak spod tych o wymiarach 35x45 mm będzie wystawała widoczna nadrukowana na świadectwie ramka wskazująca miejsce na przyklejenie zdjęcia. Zdjęcia maturalne o wymiarach 37x52 mm zawsze można dociąć do rozmiarów dowodowych, odwrotnie raczej nie. Szczegółowe kryteria stosowane w naszym studio na obrazku obok. Pamiętajcie maturzyści, że świadectwem tym będziecie musieli się chwalić na uczelni wyższej oraz przyszłym pracodawcom aż do ...emerytury :)    

Zdjęcia do legitymacji Wrocław

zdjęcia do legitymacji Wrocław

Koniecznie sprawdź termin ważności swojej legitymacji.

Każda uczelnia, szkoła, zakład pracy indywidualnie ustala wymagania odnośnie wymiarów i rodzaju kadrowania zdjęć do dokumentów wewnętrznych. Nowy kolejny semestr często wymaga uaktualnienia legitymacji lub wyrobienia nowej.

Rozpoczynasz nową szkołę ?

Wykonujemy na poczekaniu zdjęcia papierowe oraz elektroniczne. Przykładowe wymagania na Politechnikę zdjęcie do legitymacji Wrocław:

Informacja dotycząca zdjęć kandydatów na Politechnikę Śląską:

 

Jednym z dokumentów wymaganych od zakwalifikowanych do przyjęcia kandydatów jest zdjęcie kandydata. Zdjęcia należy dostarczyć w postaci standardowej (45x35 mm, odbitki na papierze foto - 2 szt.) oraz elektronicznej (plik JPEG).

Rozporządzenie MENiS nr 1233 (Dz. U. Nr. 149 z dnia 9.08.2005) określa (par. 1 pkt. 1d), iż zdjęcie powinno być aktualne i zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych. Dotyczy to zarówno odbitek standardowych jak i zdjęć w formie elektronicznej. Dodatkowo zdjęcie w formie elektronicznej na potrzeby Elektronicznej Legitymacji Studenckiej musi być kolorowe!

Jedyną dopuszczalną formą dostarczenia zdjęcia w postaci elektronicznej jest wgranie go (upload) do Systemu Obsługi Rekrutacji. Zdjęcia na nośnikach elektronicznych nie będą przyjmowane. Wszyscy kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia będą w kolejnych etapach rekrutacji (etap 8.) mieli możliwość wypełnienia kwestionariusza osobowego i wgrania (upload) własnego zdjęcia w formie elektronicznej.

Akceptowane formaty plików zdjęć: JPEG (jpg), TIFF (tif), BITMAP (bmp), PNG (png), GIF (gif). Zalecany format to JPEG. Docelowy i jednocześnie minimalny rozmiar zdjęcia to 236 x 295 pikseli. Zdjęcia o rozmiarze większym niż 236 x 295 pikseli zostaną automatycznie przeskalowane i przycięte do formatu 4:5 (symetrycznie z każdej ze stron, których przycięcie będzie wymagane). Automatyczne przycinanie nie zawsze daje pożądane efekty. Zalecamy ręczne wykadrowanie zdjęcia. Jeśli korzystasz z przeglądarki Firefox 3.x to możesz skorzystać z aplikacji do kadrowania zdjęć udostępnionej przez Wydział Budownictwa Pol. Śl.

Zdjęcie musi spełniać kryteria zdjęcia do dowodu osobistego i Elektronicznej Legitymacji Studenckiej (zdjęcie kolorowe, na jasnym tle, lewy półprofil, widoczne lewe ucho) oraz być odpowiednio wykadrowane (twarz na środku, w odpowiednich proporcjach do reszty fotografii). Na Elektronicznej Legitymacji Studenckiej zdjęcia są reprodukowane w rozmiarze 2 x 2.5 cm. W związku z tym zalecamy by na wstawianym do Systemu zdjęciu większą część powierzchni zajmowała twarz (głowa). Proszę również zwrócić uwagę by zdjęcie było odpowiednio doświetlone. Reprodukcja na legitymacji jest z reguły bardziej kontrastowa, więc zdjęcia niedoświetlone (za ciemne) lub prześwietlone (za jasne) mogą być nieczytelne.

Zdjęcie wstawione do systemu musi być kolorowe, ale sam wydruk kwestionariusza osobowego może być czarno-biały.

 
 

Zdjęcia do prawa jazdy Wrocław

Koniec lutego 2016 r niesie ze sobą zmianę rodzaju fotografii niezbędnych do wyrobienia prawa jazdy. Oto nowe zasady przy składaniu wniosku PKK:

zdjęcia do prawa jazdy WrocławZdjęcie do prawa jazdy Wrocław to kolorowa fotografia o wymiarach 35 × 45 mm, wykonana na jednolitym jasnym tle, mająca dobrą ostrość oraz odwzorowującą naturalny kolor skóry, obejmującą wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70–80% fotografii, pokazująca wyraźnie oczy, zwłaszcza źrenice, i przedstawiająca osobę w pozycji frontalnej, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami. Zdjęcia do Profilu Kandydata na Kierowcę (PKK) zdobisz u nas na poczekaniu.

Zdjęcia paszportowe i dowodowe

zdjęcia do paszportu Wrocław

Obecnie do nowych dowodów osobistych obowiązują takie same zdjęcia jak do paszportów.

Zdjęcia do paszportu Wrocław - zgodnie z wymogami - powinny być aktualne, szerokość 35mm, wysokość 45mm, biometryczne. Obraz na zdjęciu musi pokazywać całą głowę i górną część szyi, prawa i lewa strona twarzy musi być dobrze widoczna. Wysokość głowy musi zajmować 70-80% zdjęcia, tj. 31-36mm. Przy dużej objętościowo ilości
włosów należy zwrócić uwagę, aby głowa była w pełni odwzorowana, przy założeniu, że wymiar twarzy nie będzie pomniejszony (część fryzury może znaleźć się poza kadrem). Wysokość twarzy nie może być mniejsza niż 31mm. Oczy powinny znajdować się na wysokości 20-30mm od dolnej krawędzi zdjęcia, w przypadku dzieci (do 11. roku życia) dolna granica może zostać przesunięta do 15mm. Twarz musi znajdować się w osi pionowej zdjęcia. Zdjęcie do dowodu Wrocław -wykonujemy na poczekaniu w naszej pracowni FotoZdrojewski we wrocławskim Rynku. 

Szczegółowe wymagania co do zdjęć tego typu znajdziecie Państwo na stronach MSWiA.

Zdjęcia do karty stałego pobytu Wrocław - są to podobnie jak zdjęcia paszportowe fotografie biometryczne w rozmiarze 35x45 mm. Jednak niekiedy np. w konsulacie ukraińskim wymagane są zdjęcia biometryczne w rozmiarze 10x15 cm.

Obowiązuje zniżka dla klientów z kartą klienta.

Zdjęcia do wizy USA Wrocław

zdjęcia do wizy Wrocław

Zdjęcia do wizy USA oraz do loterii wizowej.

wykonujemy na poczekaniu w 5 min, a także zdjęcia do wizy w formie elektronicznej oraz papierowej. Gwarantujemy wymaganą zgodność. Tutaj możesz sprawdzić, czy Twoje zdjęcie spełnia wymagania.

Wzór rozmiaru głowy zdjęcia cyfrowego

Należy sprawdzić przykłady zamieszczone na stronie Wymagania dotyczące fotografii (Photo Requirements)

 

A oto wymagania dotyczące zdjęć: 

Czytaj więcej: Zdjęcia do wizy USA Wrocław

Urbancard

zdjęcie do urbancardJak wyrobić kartę? Należy udać się do jednego z 28 punktów, gdzie wypełnimy wniosek (do wniosku należy dołączyć zdjęcie). Wniosek można również złożyć na stronie www.urbancard.pl.

Zdjęcia w formacie 4.5x3.5 cm wykonujemy na poczekaniu.

Karta klienta

Karta Klienta wydawana jest przy realizacji dużych zleceń. Klient posiadający kartę okazując ją przy kolejnych zleceniach może zaoszczędzić każdorazowo nawet 4,99 zł gdyż:

 • nie płaci za otwarcie sesji przy małych zleceniach
 • dorabiając zdjęcia legitymacyjne  lub wykonując nowe płaci 5 zł mniej niż normalnie według cennika.
 • przegrywając kasetę  VHS na DVD płaci 15 zł/godzinę zamiast 80 zł/kasetę.

Karta klienta nie jest imienna i można ją przekazywać znajomym.

Retusz twarzy

Pokarzę jak w 5 min wykonać retusz twarzy. U nas taka usługa kosztuje 10 zł, ale nic nie stoi na przeszkodzie by taki retusz wykonać samodzielnie w domu. Potrzebne będzie nasze zdjęcie w postaci cyfrowej, komputer oraz darmowy program graficzny GIMP.

W pierwszej kolejności po wczytaniu zdjęcia do programu używając narzędzia stempla (klonowania) usuwamy wszystkie najgrubsze niedoskonałości; plamki, wypryski, zmarszczki, dziury po kolczykach - pomijamy te drobne jak np. piegi. Należy dla tego narzędzia dobrać miękki  pędzel odpowiadający wielkością do rozmiaru usuwanych niedoskonałości. Jego wielkość doprecyzujemy suwakiem Skali zaznaczonym na rysunku. Przytrzymując klawisz Ctrl klikamy w najbliższej odległości od korygowanego miejsca skąd pobierana będzie faktura skóry, a następnie już bez Ctrl klikamy w korygowane miejsce nakładając pobraną fakturę. 

 Kolejnym krokiem jest wygładzenie skóry. W tym celu należy wyselekcjonować cały obszar który będziemy wygładzać i utworzyć z niego nową warstwę. 

Czytaj więcej: Retusz twarzy

Zdjęcia do książeczki wojskowej Wrocław

Wojsko Polskie wymaga od swoich żołnierzy zawodowych zdjęć do akt w formacie 6x9 cm w mundurze. Na zdjęciu powinien być widoczny aktualny stopień wojskowy.

Zdjęcie w mundurze wyjściowym 6x9 wykonujemy na poczekaniu w liczbie 2 szt w cenie 35 zł.

Oprócz retuszu twarzy możliwa jest cyfrowa zmiana stopnia wojskowego (od 10 zł) a nawet całego munduru.

Zapis plików na nośniku cyfrowym 5 zł.

Wykonujemy 

również zdjęcia do książeczki wojskowej 3x4cm w cenie 40 zł za 4 szt lub 3,5x4,5cm w cenie 35 zł za 4 szt.

 

Zdjęcie do książeczki wojskowej Wrocław podobnie jak zdjęcia do akt wojskowych 6x9 wykonujemy na miejscu i na poczekaniu -  zmianę munduru możemy wykonać za dopłatą i na drugi dzień również dla klientów z innych miast zdalnie przez internet.

zdjęcie do książeczki wojskowej Wrocław

Wiza rosyjska

Według niektórych źródeł zdjęcie do wizy rosyjskiej różni się od zdjęcia paszportowego w dwóch zasadniczych kwestiach. Powinna być widoczna górna część ramion oraz wywołane powinno zostać na matowym papierze.

Fotografia powinna ponadto spełniać następujące kryteria:

 • rozmiar 3,5 x 4,5 cm,
 • kolorowe, ostre, czyste i kontrastowe,
 • wydrukowane na matowym papierze wysokiej jakości na jasnym tle,
 • nie starsze niż 6 miesięcy i umożliwiające identyfikacje osoby aplikującej,
 • zrobione na wprost, pokazujące wyraźnie oczy i twarz z obu stron od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70-80% fotografii,
 • przedstawiające osobę bez nakrycia głowy, patrzącą na wprost, z zamkniętymi ustami,
 • twarz nie może być przesłonięta włosami.

By spełnić warunek matowego papieru, zdjęcia wywołujemy w procesie chemicznym, dlatego czas oczekiwania jest nieco dłuższy niż ma to miejsce w przypadku innych zdjęć (t.j. 15 min zamiast 5 min).

Free business joomla templates