Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak przygotować się do zdjęć ?

Jak przygotować się do zdjęć identyfikacyjnych, biometrycznych ( paszport, dowód, prawo jazdy ).

Ułożenie fryzury. Sprawdźmy w lustrze przed zrobieniem zdjęcia, czy żaden loczek , kosmyk nie zaburza całej fryzury oraz nie zasłania owalu twarzy . Oczy , brwi i cały zarys twarzy musi być widoczny.

Okulary. Tutaj istotną sprawą jest, aby oczy i brwi nie były zasłoniete oprawkami okularów . Jesli kształt oprawek pozwala na wykonanie zdjęcia by oprawka znajdowała się pomiędzy brwią a okiem , możemy wtedy wykonać . Natomiast najbezpieczniej jest zrobić zdjęcie bez okularów . Jednakże , gdy posiadamy orzeczenie o niepełnosprawności od lekarza , zdjęcie może być wykonane z okularami .

Ubranie. Najtrafniejszym ubiorem ze względu na białe tło, jest ciemniejszy , kontrastowy np. szary kolor odzieży . Na zdjęciu widoczna jest głowa , szyja i niewielka część ramion . Zalecamy by nie zakładać bluzy z kapturem , gdyż wystający kaptór zza pleców może zosatć uznany za niejednolite tło. Jeśli nosimy apaszkę lub golf , sprawdźmy czy to będzie korzystnie wyglądać , czy optycznie nie poszeży lub nie skróci nam szyi .

Makijaż. Jeśli lubimy podkreślać swoją urodę makijażem , jak najbardziej możemy to zrobić . Nawet mocny makijaż nie jest zabroniony czy niewskazany .

Bizuteria. Jeśli biżuteria nie zasłania owalu twarzy i nie zaburza jednolitego tła zdjęcia , możemy ją założyć .

Nakrycie głowy. Jeśli nosisz nakrycie głowy , bo tego wymaga Twoja religia , możesz je założyć do zdjęcia , jeśli w dalszym ciągu Twoja twarz jest widoczna . Owal twarzy i linia uszu ma być widoczna . Wtakim wypadku do wniosku dołącz zaświadczenie o przynalezności do grupy wyznaniowej ( dotyczy wspólnot zarejestrowanych w Polsce ).

Twarz. Twarz na zdjęciu musi być skierowana frontem , na wprost aparatu . Wzrok ma być skierowany prosto w obiektyw. Wyraz twarzy ma być naturalny , neutralny . Pogodny wyraz twarzy i przyjazny wzrok sprawi , że będziemy wyglądać pozytywniej na zdjęciu ;) Usta muszą być całkowicie zamknięte .

Zarost. Jeśli zarost , broda lub wąsy nie utrudniają rozpoznania Cię możesz je zostawić . Jeśli jednak masz co do tego wątpliwości - zgól, by uniknąć ewentualnych problemów.

Free business joomla templates