Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rekrutacja do szkół i na studia - fotografie

W czerwcu zwykliśmy wydłużać godziny otwarcia pracowni, aktualne godziny sprawdzisz tutaj.

Format zdjęć dla rekrutów na studia wyższe.

 • Zdjęcia składane na uczelnię w formie papierowej  powinny mieć wymiary 45 x 35 mm.
 • Zdjęcia powinny być dobrej jakości (wyraźne, o prawidłowej jasności, kontraście i kolorystyce).
 • Tło powinno być gładkie i niejaskrawe (w przypadku ASP nie białe) a kontur głowy powinien być wyraźnie widoczny. Niedopuszczalne jest, by w tle widać było cień fotografowanej osoby bądź inne rozpraszające uwagę szczegóły.
 • Kolory powinny być naturalne, niedopuszczalne są zdjęcia niekolorowe (czarno-białe, sepia).
 • Do Elektronicznej Legitymacji Studenckiej w zależności od uczelni wymagane jest zdjęcie w formacie JPG o wymiarach 400 x 500  lub 300 x 375 lub 236 x 295 pikseli, co pozwala na wydrukowanie zdjęcia w rozmiarze 2 cm * 2,5 cm z odpowiednią jakością. 
 • Do kadrowania zdjęcia niezbędne jest zainstalowanie aplikacji Java (SUN) http://www.java.com/pl/download/manual.jsp
 • Zdjęcie dostarczone elektronicznie powinno być identyczne ze zdjęciem 'na papierze', dostarczanym na uczelnie razem z pozostałymi dokumentami.
 
UWAGA: Obecnie zmieniły się kryteria zdjęć do dowodów osobistych. W ślad za tym niektóre uczelnie wymagają zdjęć jak do nowych dowodów inne bez zmian jak do starych. Proszę dowiadywać się w dziekanacie.

Gdy zdjęcie do Elektronicznej Legitymacji Studenckiej powinno spełniać te same wymagania, co zdjęcie do starego dowodu osobistego.
Oto one:

 1. Zdjęcie osoby bez nakrycia głowy, okularów z ciemnymi szkłami, głowa w pozycji lewego półprofilu, z widocznym lewym uchem, z zachowaniem równomiernego oświetlenia twarzy.
 2. Osoba z wrodzonymi lub nabytymi wadami narządu wzroku może załączyć fotografie przedstawiające osobę w okularach z ciemnymi szkłami, a osoba nosząca nakrycie głowy zgodnie z zasadami swojego wyznania - fotografię przedstawiającą osobę z nakryciem głowy.
 3. Dokumentem poświadczającym uprawnienie do załączonej fotografii przedstawiającej osobę w okularach z ciemnymi szkłami jest orzeczenie o stopniu niepełnosprawności osoby z powodu wrodzonej lub nabytej wady narządu wzroku, wydane zgodnie z przepisami o orzekaniu o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności.
 4. Dokumentem poświadczającym uprawnienie do załączonej fotografii przedstawiającej osobę w nakryciu głowy jest zaświadczenie o przynależności wyznaniowej.
Osoby, o których mowa w pkt. 2, 3, i 4 nie muszą dołączać zaświadczeń, jeśli okażą nowy dowód osobisty z takim samym zdjęciem, które chcą umieścić w legitymacji.
 
Free business joomla templates