Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wkrótce podwyżki cen

Wkrótce podwyżki cen

Ta wiadomość na pewno nie zachwyci żadnego z fanów fotografii. Firma Kodak zapowiedziała, że ceny produkowanych przez nią aparatów cyfrowych, drukarek i innych produktów fotograficznych, wzrosną o 20% w ciągu najbliższego miesiąca.

Wzrost cen spowodowany jest zwiększonymi kosztami produkcji. Ceny materiałów kluczowych w przemyśle fotograficznym, takich jak aluminium i srebro, wzrosły o 75% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i prawdopodobnie taki stan będzie się utrzymywał, ze względu na duże zapotrzebowanie. Dodatkowo wzrosły także koszty transportu, a to przez dużą cenę ropy.

Kodak zapowiada, że nie będzie jedyną firmą podwyższająca ceny swoich produktów fotograficznych. Mówi się, że ogromna większość producentów sprzętu foto od dłuższego czasu wstrzymuje się z podwyżkami cen, ale wysokie koszty produkcji ostatecznie wymuszą podwyżki.

Źródło: guardian

Do wyczerpania zapasów obowiązuje stary cennik.

Ratuj swoje zdjęcia

Zachęcamy do systematycznego wywoływania zdjęć zanim przekonasz się o zawodności przechowywania ich na nośnikach elektronicznych. W sytuacjach kryzysowych oferujemy odzysk danych z nosników elektronicznych. Zwykle udaje się odzyskać ok 80% danych.Zawodność nośników elektronicznych

 

Free business joomla templates